afront

Jak odmieniać afront

afront afroncie afrontach afrontami afrontem afrontom afrontowi afrontów afrontu afronty

Występuje:

  • 10 odmian słowa afront:

Czy słowo jest nazwą własną?

  • Nie

Definicja słowa afront:

Afront – łódzka grupa hip-hopowa w skład której wchodzi dwóch raperów – Janek i Kasina.

Początki ich wspólnej działalności muzycznej sięgają roku 1997 i stworzenia grupy LWC (Lirycznie Wysublimowane Chamy) z Ostrym, Mussim (obecnie Tomila – Tabasko) i Ahmedem. Jednak formacja zaprzestała działalności po roku wydając jedyne zachowane do dziś demo Dwie strony historii. Przez kolejne trzy lata poszczególni członkowie LWC skoncentrowali się na solowych projektach. Z inicjatywy Janka i Kasa w roku 2001 powstał Afront. Nagrali razem pierwsze demo, a po roku działania Afront zajął drugie miejsce na wrocławskim przeglądzie młodych zespołów hip-hopowych. Janek i Kas zawarli wtedy kontrakt z wytwórnią Blend Records i rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem Już takich nie robią. Mimo że materiał na płytę był już gotowy, album nie został wydany.

Kolejny album, A miało być tak pięknie, został wydany w czerwcu 2004 roku przy współpracy z Markiem Dulewiczem. Serwis hip-hop.pl napisał, iż album ten jest „jedną z najbardziej niedocenionych przez rynek produkcji.”, a diggin.pl napisał, że ich debiut „był chyba najbardziej niedocenioną płytą w kilkuletniej historii polskiego rapu. […] Docenili niestety nieliczni”.

Drugi oficjalny album, Coraz gorzej, wydany w 2006 roku został wyprodukowany w całości przez Metro i został nazwany przez seris relaz.pl „jedynym naprawdę spójnym rapowym albumem tego roku”.

Następnie zespół rozpoczął prace nad czwartym albumem studyjnym, ADHD, którego premiera była zapowiedziana na 24 października 2008 roku, jednak członkowie zespołu na oficjalnej stronie napisali, że data premiery najprawdopodobniej się zmieni, a sama płyta zostanie wydana nie, jak dotąd, w wytwórni Asfalt Records.

W 2013 roku, po 7 latach przerwy w działalności, zespół powrócił z singlem „Vlade Divac” wyprodukowanym przez O.S.T.R..

Zobacze też jak odmienić: