Sobanice

Jak odmieniać Sobanice

Sobanice Sobanic Sobanicach Sobanicami Sobanicom

Występuje:

  • 5 odmian słowa Sobanice:

Czy słowo jest nazwą własną?

  • Tak

Definicja słowa Sobanice:

Sobanice – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim, w gminie Naruszewo. W miejscowości znajduje się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Sobanicach mieści się ośrodek Centrum Rekreacji i Rozrywki gdzie są organizowane wycieczki integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz sala weselna. Ośrodek liczy ogółem 9 hektarów powierzchni, posiada własne stawy i otoczony jest lasami bogatymi w zwierzynę, grzyby i jagody. To doskonała baza dla ludzi, którzy chcą aktywnie wypocząć oraz dla amatorów pięknych widoków i krystalicznie czystego powietrza.

W Sobanicach mieści się także jedyne w Polsce Muzeum Afryki. Muzeum jest zarejestrowane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Na kolekcję Muzeum składa się ponad 6000 eksponatów sztuki użytkowej z Afryki (maski, rzeźba, przedmioty uzytkowe jak meble, odzież, broń,zabawki etc ), jak również inne przedmioty użytku codziennego. Muzeum Afryki jest częścią Centrum Afrykańskiego. Na Centrum składa się: Muzeum Afrykańskie, 2 wioski Afrykańskie, Restauracja, Sklepik Afrykański, Hale i inne obiekty służące do rekreacji i przeprowadzania zabaw, gier i zawodów sportowych.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego.

Zobacze też jak odmienić: