solar

Jak odmieniać solar

solar solara solarach solarami solarem solarom solarowi solarów solary solarze

Występuje:

  • 10 odmian słowa solar:

Czy słowo jest nazwą własną?

  • Nie

Definicja słowa solar:

Solar, właściwie Karol Poziemski (ur. 29 października 1989), znany również jako Słoneczny Solar i Bogaty Ziomek Tomba – polski raper, freestyle’owiec. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2008, 2009). Karol Poziemski znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Mateuszem „Białasem” Karasiem. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

31 sierpnia 2014 roku raper zainicjował akcję-zabawę #Hot16Challenge inspirowaną Ice Bucket Challenge, jednakże niemotywowaną altruizmem. Wyzwanie polegało na nagraniu materiału wideo, w którym artysta wykonuje tzw. „szesnastkę” (zwrotkę składającą się z 16 wersów) pod dowolny beat, a następnie nominuje do tego samego zadania innych wykonawców. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej, włączyli się do niej najpopularniejsi polscy raperzy. #Hot16Challenge był jednym z najpopularniejszych hashtagów używanych w mediach społecznościowych w 2014 roku w Polsce.

Druga edycja #Hot16Challenge wystartowała 28 kwietnia 2020. Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego, w celu wsparcia go w walce z koronawirusem, organizowana w serwisie siepomaga.pl. Każdy z artystów poza nagraniem 16-wersowej zwrotki zobowiązany był wpłacić pieniądze na ten cel. Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, akcja uzyskała ogólnopolską skalę, angażując zarówno środowisko hip-hopowe, przedstawicieli innych gatunków muzycznych, jak i osoby niezwiązane z muzyką.

Zobacze też jak odmienić: